SHIMANO Vengeance CX Sea Bass, 2 parts, Spinning Fishing Rod 2.4m / 7g – 35g
38,88$
Quick Overview
The new VENGEANCE Sea Bass rods are ideal for beginners and budget-conscious anglers.
Features
Length: 2.4meters
Casting Weight: 7-35gram
Weight: 167gram
Parts: 2, rings: 9
Transport Length: 130centimeter
Description
The new VENGEANCE Sea Bass rods are ideal for beginners and budget-conscious anglers. The rods were extensively tested and optimized last year, the result is an ingenious price-performance ratio.
Additional information
| Brand | SHIMANO |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.4m / 7.87ft |
| Length In Meter | 2.4 |
| Castingweight In G / Oz | 7-35g |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 9 |
| Transport Length In Cm / Ft | 130cm / 4.27ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.17 |







Reviews
There are no reviews yet.