SHIMANO Technium AX Predator , Spinning Fishing Rod 2.59m / 45g – 135g
132,79$
Quick Overview
The blanks with fast/ extra fast action of the new Technium AX have been revised and significantly improved in terms of throwing performance.
Features
Length: 2.59 meter
casting weight: 45-135 grammes
Transport length: 135 centimetres
Parts: 2, Rings: 9
Weight: 169 grams
Description
The blanks with fast/ extra fast action of the new Technium AX have been revised and significantly improved in terms of throwing performance. The very extensive rod series has the right rod for every spinning angler.
Additional information
| Brand | SHIMANO |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.59m / 8.5ft |
| Length In Meter | 2.59 |
| Castingweight In G / Oz | 45-135g / 1.59-4.76oz |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 9 |
| Transport Length In Cm / Ft | 135cm / 4.46ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.17 |







Reviews
There are no reviews yet.