Cormoran Profiline Tele Travel, Telescopic allround rod 2,1 m / 10 – 40g
21,82$
Quick Overview
Short-sectioned spinning- and all-round rod, which is characterized amongst other things by their good transportability.
Features
Length: 2.10m / 6.89ft
Casting Weight: 10-40g / 0.35-1.41oz
Weight: 155g / 5.47oz
Parts: 5, Guides: 4
Transport length: 55cm / 1.80ft
Description
Short-sectioned spinning- and all-round rod, which are characterized by their good transportability as well as by their fast tip action and a good balance.
Additional information
| Brand | CORMORAN |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.10m / 6.89ft |
| Length In Meter | 2.10 |
| Castingweight In G / Oz | 10-40g / 0.35-1.41oz |
| Parts/Sections | 5 |
| No Of Guides | 4 |
| Transport Length In Cm / Ft | 55cm / 1.80ft |
| Leadtime To Ship: | within 1 businessday |
| Net Weight (Kg) | 0.155 |







Reviews
There are no reviews yet.