DAIWA Megaforce Tele 60, 2,7m, 8,86ft, 30-60g, 5 parts, Telescopic fishing rod, 11397-270
42,83$
Quick Overview
The ideal fishing rods for stalking carp, pike and pikeperch.
Features
Length: 2.7meters
Casting Weight: 30-60gram
Weight: 195gram
Parts: 5, rings: 5
Transport Length: 100centimeter
Description
The ideal fishing rods for stalking carp, pike and pikeperch. The wide range of models always offers the right rod for lake, pond and river.
Additional information
| Brand | DAIWA |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.7m / 8.86ft |
| Length In Meter | 2.7 |
| Castingweight In G / Oz | 30-60g |
| Parts/Sections | 5 |
| No Of Guides | 5 |
| Transport Length In Cm / Ft | 100cm / 3.28ft |
| Leadtime To Ship: | in 3-4 days |
| Net Weight (Kg) | 0.2 |







Reviews
There are no reviews yet.