DAIWA Quiver Tips Black Widow, Replacement Tip, Feeder Tip for Telescopic Feeder Fishing Rod Red / 3.00 oz / for casting weights up to 100 g and fishing rod length of 3.30 m
6,04$
Quick Overview
Two carbon fiber feeder tips for the telescopic Daiwa Black Widow feeder rods.
Features
Length: 0.53meters
Casting Weight: 0-100gram
Weight: 100gram
Parts: , rings: 3
Transport Length: 55centimeter
Description
Color: red
special features: suitable for fishing rod 11574-335
manufacturer item number: 11574-002R
Additional information
| Brand | DAIWA |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 0.53m / 1.74ft |
| Length In Meter | 0.53 |
| Castingweight In G / Oz | 0-100g |
| No Of Guides | 3 |
| Transport Length In Cm / Ft | 55cm / 1.8ft |
| Leadtime To Ship: | in 3-4 days |
| Net Weight (Kg) | 0.1 |







Reviews
There are no reviews yet.