DAM Camaro Tele Spin, Telescopic Spinning rod 3,60 m / 30 – 60g
17,18$
Quick Overview
Easy to store at home or even in the boot of your car.
Features
Length: 3.60m / 11.81ft
Casting Weight: 30-60g / 1.06-2.12oz
Weight: 390g / 13.76oz
Parts: 8, Guides: 7+1
Transportlenght (without shipping package): 64cm / 2.10ft
Description
Telescopic spinning rods with a convenient transport length.
Easy to store at home or
even in the boot of your car.
Additional information
| Brand | DAM |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 3.60m / 11.81ft |
| Length In Meter | 3.60 |
| Castingweight In G / Oz | 30-60g / 1.06-2.12oz |
| Parts/Sections | 8 |
| No Of Guides | 8 |
| Transport Length In Cm / Ft | 64cm / 2.10ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.390 |







Reviews
There are no reviews yet.