MITCHELL Tanager Camo Tele Spin Combo, Spinning Combos 2.7m / 15g – 40g
31,57$
Quick Overview
Fantastic for the novice or the casual angler.
Features
Length: 2.7meters
Casting Weight: 15-40gram
Weight: 324gram
Parts: 6, rings: 4
Transport Length: 60centimeter
Description
A trendy looking camo combo that is great value for money!
Fantastic for the novice or the casual angler.
Fishing Reel Bulletpoints:
Line Capacity: 265m / 0.25mm – Gear Ratio: 5.5: 2 – Size: 40
Additional information
| Brand | MITCHELL |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.7m / 8.86ft |
| Length In Meter | 2.7 |
| Castingweight In G / Oz | 15-40g |
| Parts/Sections | 6 |
| No Of Guides | 4 |
| Transport Length In Cm / Ft | 60cm / 1.97ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.32 |







Reviews
There are no reviews yet.