MITCHELL Tanager Camo Tele Spin Combo, Spinning Combos 3m / 15g – 50g
31,92$
Quick Overview
Fantastic for the novice or the casual angler.
Features
Length: 3meters
Casting Weight: 15-50gram
Weight: 410gram
Parts: 4, rings: 4
Transport Length: 10centimeter
Description
A trendy looking camo combo that is great value for money!
Fantastic for the novice or the casual angler.
Fishing Reel Bulletpoints:
Line Capacity: 220m / 0.20mm – Gear Ratio: 5.5: 1 – Size: 20
Additional information
| Brand | MITCHELL |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 3m / 9.84ft |
| Length In Meter | 3 |
| Castingweight In G / Oz | 15-50g |
| Parts/Sections | 4 |
| No Of Guides | 4 |
| Transport Length In Cm / Ft | 10cm / 0.33ft |
| Leadtime To Ship: | in 3-4 days |
| Net Weight (Kg) | 0.41 |







Reviews
There are no reviews yet.