SHIMANO Ocea BB Heavy Game S78XXH, 2,35m, 7,71ft, 200-300g, 2 parts, Spinning fishing rod, OCBBHG78XXH
230,98$
Quick Overview
The ideal spinning fishing rod for saltwater
Features
Length: 2.35meters
Casting Weight: 200-300gram
Weight: 420gram
Parts: 2, rings: 7
Transport Length: 161centimeter
Description
The ideal spinning fishing rod for saltwater, with blank construction, Fuji K-Guide rings, Fuji reel seat, and EVA handle.
Additional information
| Brand | SHIMANO |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.35m / 7.71ft |
| Length In Meter | 2.35 |
| Castingweight In G / Oz | 200-300g |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 7 |
| Transport Length In Cm / Ft | 161cm / 5.28ft |
| Leadtime To Ship: | within 1 businessday |
| Net Weight (Kg) | 0.42 |







Reviews
There are no reviews yet.