SHIMANO Yasei LTD, Fishing rod 2.25m / 5g – 18g
263,48$
Quick Overview
Ultimate high-end special rods for targeted fishing for perch, pike perch and pike in the finest Japanese rut design.
Features
Length: 2.25 meters
Casting weight: 5-18 gram
Transport length: 116 centimeters
Parts: 2
Weight: 95 grams
Description
Ultimate high-end special rods for targeted fishing for perch, pike perch and pike in the finest Japanese rut design.
Additional information
| Brand | SHIMANO |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.25m / 7.38ft |
| Length In Meter | 2.25 |
| Castingweight In G / Oz | 5-18g |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 8 |
| Transport Length In Cm / Ft | 116cm / 3.83ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.1 |







Reviews
There are no reviews yet.