DAM Camaro Tele, Allround telescopic rod 3,5 m / 50 – 100g
17,18$
Quick Overview
For the angler who likes to use big baits, heavy leads or just wants to be prepared for that once in a life time monster fish!
Features
Length: 3.50m / 11.48ft
Casting Weight: 50-100g / 1.76-3.53oz
Weight: 435g / 15.34oz
Parts: 5, Guides: 4+1
Transportlenght (without shipping package): 96cm / 3.15ft
Description
Allround telescopic rods with a convenient transport length.
For the angler who likes to use big
baits, heavy leads or just wants to be prepared for that once in a life time monster fish!
Additional information
| Brand | DAM |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 3.50m / 11.48ft |
| Length In Meter | 3.50 |
| Castingweight In G / Oz | 50-100g / 1.76-3.53oz |
| Parts/Sections | 5 |
| No Of Guides | 5 |
| Transport Length In Cm / Ft | 96cm / 3.15ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.435 |







Reviews
There are no reviews yet.