PRO CARP Carp Chair with armrest, with reno protector, Model 7300
€ 79,50
Quick Overview
Luxury, high-end carp chair. Enormously comfortable. With integrated reno protector and armrests.
Features
Seat: 52x45cm
Back: 85cm
Height: 43-54cm
Package dimensions: 83 x 63 x 21 cm, Weight: 8.00 kg
With integrated reno protector and armrests
Description
Luxury, high-end carp chair. Enormously comfortable. With integrated reno protector and armrests.
With lightweight steel/aluminum frame and adjustable aluminum legs with mud feets.
Equipped with “Pro Carp Recliner” rest quick snap and “Pro Carp Leg Adjustor”,
whereby you can adjust the sitting height quickly and exactly.
Dimensions:
Seat: 52x45cm
Back: 85cm
Height: 43-54cm
Material: 100% polyester (600D Oxford)
Additional information
| Brand | PRO CARP |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Color | green |
| Material: | 100% Polyester (600D Oxford) |
| Height Backrest (Cm) | 85cm |
| Height Of Seat (Cm) | 43-54cm |
| Seat Dimensions (Cm) | 52x45cm |
| Special Features | integrated reno protector and armrests |
| Leadtime To Ship: | within 24 hours |
| Net Weight (Kg) | 8 |







Reviews
There are no reviews yet.