PRO CARP Allround Carp Chair with armrests, Model 7100
€ 69,90
Quick Overview
All-round carp chair with armrests, lightweight steel frame and adjustable aluminum legs with mud feets.
Features
Seat: 46x42cm
Back: 60cm
Height: 33-45cm
Material: 600D Oxford 100% Polyester
Package dimensions: 73 x 60 x 21 cm, Weight: 6.55 kg
Description
All-round carp chair with armrests, lightweight steel frame and adjustable aluminum legs with mud feets.
Equipped with “Pro Carp Recliner” rest quick snap and “Pro Carp Leg Adjustor”, whereby you can adjust the sitting height quickly and exactly.
Dimensions:
Seat: 46x42cm
Back: 60cm
Height: 33-45cm
Material: 100% polyester (600D Oxford)
Additional information
| Brand | PRO CARP |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Color | green |
| Material: | 600D Oxford 100% Polyester |
| Height Backrest (Cm) | 60cm |
| Height Of Seat (Cm) | 33-45cm |
| Seat Dimensions (Cm) | 46x42cm |
| Special Features | "Pro Carp Recliner” rest quick snap "Pro Carp Leg Adjustor" |
| Leadtime To Ship: | within 24 hours |
| Net Weight (Kg) | 6.50 |







Reviews
There are no reviews yet.