PRO CARP Carp Chair with armrests, Model 7200
€ 65,50
Quick Overview
Very comfortable all-round carp chair with high backrest and armrests.
Features
Seat: 50x50cm
Back: 73cm
Height: 30-41cm
Material: 100% polyester (600D Oxford)
Package dimensions: 86 x 63 x 21 cm, Weight: 7.30 kg
Description
Very comfortable all-round carp chair with high backrest.
With armrests, lightweight steel frame and adjustable aluminum legs with mud feets.
Equipped with “Pro Carp Leg Adjustor” whereby you can adjust the sitting height quickly and exactly.
Dimensions:
Seat: 50x50cm
Back: 73cm
Height: 30-41cm
Material: 100% polyester (600D Oxford)
Additional information
| Brand | PRO CARP |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Color | green |
| Material: | 100% Polyester (600D Oxford) |
| Height Backrest (Cm) | 73cm |
| Height Of Seat (Cm) | 30-41cm |
| Seat Dimensions (Cm) | 50x50cm |
| Special Features | “Pro Carp Leg Adjustor” |
| Leadtime To Ship: | within 24 hours |
| Net Weight (Kg) | 7.30 |







Reviews
There are no reviews yet.