SHIMANO 21 Zodias Spin., 2 parts, Spinning Fishing Rod 2.13m / 0.5g – 5g
192,68$
Quick Overview
The current range is popular for its versatility and strength and now a new feature has been added: sensitivity.
Features
Length: 2.13meters
Casting Weight: 0.5-5gram
Weight: 92gram
Parts: 2, rings: 8
Transport Length: 109.2centimeter
Description
The Zodias spinning & casting rods are renewed. The current range is popular for its versatility and strength and now a new feature has been added: sensitivity. The CARBON MONOCOQUE grip (known from Poison Adrena) is a big improvement, making the new generation rods lighter and more sensitive!
Additional information
| Brand | SHIMANO |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.13m / 6.99ft |
| Length In Meter | 2.13 |
| Castingweight In G / Oz | 0.5-5g |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 8 |
| Transport Length In Cm / Ft | 109.2cm / 3.58ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.09 |







Reviews
There are no reviews yet.