SHIMANO Vengeance CX Sea Bass, 2 parts, Spinning Fishing Rod 2.1m / 15g – 60g
34,24$
Quick Overview
The new VENGEANCE Sea Bass rods are ideal for beginners and budget-conscious anglers.
Features
Length: 2.1meters
Casting Weight: 15-60gram
Weight: 155gram
Parts: 2, rings: 8
Transport Length: 114centimeter
Description
The new VENGEANCE Sea Bass rods are ideal for beginners and budget-conscious anglers. The rods were extensively tested and optimized last year, the result is an ingenious price-performance ratio.
Additional information
| Brand | SHIMANO |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.1m / 6.89ft |
| Length In Meter | 2.1 |
| Castingweight In G / Oz | 15-60g |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 8 |
| Transport Length In Cm / Ft | 114cm / 3.74ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.16 |







Reviews
There are no reviews yet.