SHIMANO Zodias 264ULS, 1,93m, 6,33ft, 1,5-5g, 2 parts, Spinning Fishing Rod, 20ZODIAS264ULS2
€ 169,00
Quick Overview
The new Zodias was developed and designed in Japan and is therefore part of the exclusive JDM range.
Features
Length: 1.93 meters
Casting Weight: 1.5 – 5 gram
Weight: 92 gram
Parts: 2, rings: 9
Transport Length: 102 centimeter
Description
The new Zodias was developed and designed in Japan and is therefore part of the exclusive JDM range.
It is a perfectly staggered selection of casting and spinning models with fast or extra fast action.
The carbon monocoque (known from Poison Adrena) is new, which together with the custom Ci4 + reel seat acts as a bite amplifier and guarantees an incredible response.
Additional information
| Brand | SHIMANO |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 1.93m / 6.33ft |
| Length In Meter | 1.93 |
| Castingweight In G / Oz | 1.5-5g / 0.05-0.18oz |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 9 |
| Transport Length In Cm / Ft | 102cm / 3.35ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.09 |







Reviews
There are no reviews yet.