Cormoran Profiline Tele Travel, Telescopic allround rod 3,00 m / 30 – 70g
27,04$
Quick Overview
Short-sectioned spinning- and all-round rod, which is characterized amongst other things by their good transportability.
Features
Length: 3.00m / 9.84ft
Casting Weight: 30-70g / 1.06-2.47oz
Weight: 320g / 11.29oz
Parts: 7, Guides: 6
Transport length: 65cm / 2.13ft
Description
Short-sectioned spinning- and all-round rod, which are characterized by their good transportability as well as by their fast tip action and a good balance.
Additional information
| Brand | CORMORAN |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 3.00m / 9.84ft |
| Length In Meter | 3.00 |
| Castingweight In G / Oz | 30-70g / 1.06-2.47oz |
| Parts/Sections | 7 |
| No Of Guides | 6 |
| Transport Length In Cm / Ft | 65cm / 2.13ft |
| Leadtime To Ship: | in 3-4 days |
| Net Weight (Kg) | 0.320 |







Reviews
There are no reviews yet.